Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 10140918

Pałac Noskowo

Schloss Notzkow 
Pałac powstał w końcu XIX w. Ówczesnym właścicielem majątku była rodzina von Zutzów. Budynek jest dwukondygnacyjny, przykryty wysokim czterospadowym dachem. Charakteryzuje go eklektyczna forma. Od strony frontowej usytuowana jest czterokondygnacyjna wieża, przykryta wysokim namiotowym dachem i ozdobiona cylindrycznymi sterczynami, dobudowana na początku XX w. Część frontowa ma asymetryczny kształt - wieża przesunięta jest w kierunku południowym względem części frontowej. Do głównych drzwi wejściowych ...
Pałac powstał w końcu XIX w. Ówczesnym właścicielem majątku była rodzina von Zutzów. Budynek jest dwukondygnacyjny, przykryty wysokim czterospadowym dachem. Charakteryzuje go eklektyczna forma. Od strony frontowej usytuowana jest czterokondygnacyjna wieża, przykryta wysokim namiotowym dachem i ozdobiona cylindrycznymi sterczynami, dobudowana na początku XX w. Część frontowa ma asymetryczny kształt - wieża przesunięta jest w kierunku południowym względem części frontowej. Do głównych drzwi wejściowych prowadzą szerokie wysokie schody, które dochodzą do parterowej werandy. Teren przed pałacem jest zadbany. Wokół podjazdu do pałacu rośnie berberys pospolity. Można tu zobaczyć również takie gatunki jak: żywotniki zachodnie, cyprysiki groszkowe, cyprysiki nutkajskie, pigwowiec japoński, sumak octowiec. Przy pałacu zwraca uwagę duży okaz buka pospolitego odmiany czerwonolistnej, cis pospolity i trzy świerki kłujące.

Budowla ta w okresie powojennym wielokrotnie zmieniała swoje przeznaczenie. Był tam m. in. hotel junaków OHP, przedszkole, mieszkania prywatne. Obecnie pałac i park znajdują się w rękach prywatnych. W budynku mieszczą się biura gospodarstwa rolnego oraz firmy Erich Stallkamp Polska. Obiekt jest w bardzo dobrym stanie ze świeżo odnowioną elewacją. Przy wejściu na teren parku i pałacu znajduje się tablica ‘Skarby Ziemi Sławieńskiej’ informująca o historii tego miejsca. Za:
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 1910-1920
    komentarze: 0
    Pałac Noskowo błędnie opisany jako pałac w Wierzbniku.